9/08/2014

Co lubię w....sierpniu i wrześniu.Bezbłędnie wychwytuję zapach jesieni w powietrzu. Mimo że słońce nadal uparcie grzeje, nie jest to światło pieszczotliwe, raczej spalające liście na brąz. Światło w ciągu dnia jest złote, wieczory zimne, a księżyc jakby okryty lodową kołderką. Tam gdzie mieszkam dobrze widać gwiazdy, więc nocami spaceruję, mijam ciche domy z oknami jasnymi jak płomienie
i zadzieram głowę do góry wypatrując znanych mi konstelacji. ...I tak oto, w sierpniu i wrześniu najbardziej lubię...


1. Piec cynamonowe bułki
  
I częstować swoich sąsiadów. Ciągnie mnie do jabłek, a kiedy zobaczyłam ten filmik z Liską z White Plate, to upieczenie tych bułeczek stało się moją małą kulinarną...obsesją. Wanilia i cynamon nie pachną tak wrogo, jak przez całe wakacje...
2. Płytę Teresy Bergman.

Zobaczyłam ją i usłyszałam grającą na ulicy, wypluwającą z siebie energię! Stałam i słuchałam jej, otoczonej tłumem jak kokonem, tego dziewczęcia z kokardą w blond włosach. W jej głosie jest MOC fajnie krusząca ponure wyziewy wieczorów.  Jednakże czasem lubię popaść w melancholię i nawet uronić łzę, wtedy niszczę się filmami. 

Próbka jej umiejętności, koncert na żywo, Berlin 2013:3. Film nakręcony przez hiszpańskiego reżysera, Eliseo SubielaNo te mueras sin decirme adonde vas (2012).  

Czy kiedykolwiek marzyliście o urządzeniu, które rejestruje sny? Główny bohater filmu ma podobne marzenie. Powiem tyle, że to kameralny film o przeznaczeniu i miłości. Dzieło mądre i wrażliwe, oniryczne.Mnie pozostawiło we łzach. Do obejrzenia w całości na YouTube, z angielskimi napisami, o tutaj4. Wrzosy!

Odkąd zobaczyłam wrzosy rosnące wysoko na polanie w górach, to pozwoliłam sobie zrobić im dziesiątki zdjęć. Tak więc wrzosy rosną mi teraz na twardym dysku, jeden na parapecie, a reszta siedzi w pamięci, przypominając o jednym z najlepszych dni tego roku.P.S. Miałam przyjemność fotografować przemiłą dziewczynkę, autorkę bloga The Robot That Had a Heart, której na imię Klara. Klara jest fotografem. Mi zdarza się być jej modelką. Ostatnio Klara szyje vintage sukienki i wygłupia się po drugiej stronie aparatu:


Reszta sesji na blogu Klary, o tutaj!10 komentarzy :

 1. <3
  Jakie te zdjęcia wrzosów przepiękne! Tak mi się zachciało w góry, jak je zobaczyłam... Taki, zryw, wiesz, rzucam wszystko, pakuję tobołek, pies na smycz i jedziemy wchłaniać jesień w dziczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A fot jest więcej, tylko nieśmiała taka jestem z nimi. Zrywy są fajne...Ja myślę jeszcze o górach zimą. Może to patent na to, aby pokochać tę okropną porę roku?

   Usuń
  2. I dziękuję za miłe słowo <3

   Usuń
 2. wrzosy <3 Co to za magiczne miejsce, w którym byłaś?

  PS. Masz już "O jabłkach"? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie mam, a Ty masz? :) To było w Niemczech, bajkowa zieloność niedaleko Frankfurtu...

   Usuń
  2. Właśnie sobie zamawiam :) (żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej, kiedy dostępna była edycja limitowana - nadrukowana na papierze ekologicznym pozyskanym z ogryzków! <3)

   Och... Przydałoby się w takim razie wyprawić do Niemiec... :} Albo do Anglii... Albo do Francji... Marzy mi się jeszcze Skandynawia... No to zapragnęłam zwiedzić świat, chyba ;D

   Usuń
  3. PS. Mam "Słodkie" i jak na razie sprawdza się kapitalnie :}

   Usuń
  4. Też mam "Słodkie" :) O tak, słyszałam o tym eksperymentalnym papierze, bardzo "pełna" i "skończona" idea <3 Wymieniłaś wszystkie kraje, które odwiedziłam w ciągu ostatnich 2 lat! W takim razie obie pragniemy tego samego...

   Usuń
  5. Mój mąż był w Norwegii dwukrotnie - zazdroszczę mu tego bardzo... A koleżanka ze studiów jeździła rowerem po Finlandii - zwiedziła też domek Muminków... <3

   Może kiedyś pojedziemy gdzieś razem? :>

   Usuń
  6. Domek Muminków! To mi przypomina, że w Japonii jest kawiarnia w całości inspirowana Muminkami :) O tak, pojedźmy gdzieś razem - nawet do Krakowa na wystawę obrazów Beksińskiego!

   Usuń

Dziękuję za komentarz:)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka