12/26/2010

C'est le jour de la Noël

 Ludzkie życie związane jest z ciągłym oczekiwaniem. Życiem od zdarzenia do zdarzenia. Święta porządkują nam życie, wyznaczają jego bieg, wytyczają plany. W moim osobistym kalendarzu Gwiazdka jest niczym błyszczący klejnot w papierowej szarości życia. W tym roku próbowałam uchwycić magię Świąt Bożego Narodzenia, która jest dość ulotna, łatwa do zniszczenia przez naburmuszonych ludzi i sklepowym promocjom. Starałam się również opierać komercyjnemu aspektowi świąt, bieganinie z zakupami, pogoni za prezentami.  Tak, po prostu, zatrzymać się i pomyśleć: „czy tego naprawdę chcę? Czy o to chodzi?”. 
 

Moim celem było uszczęśliwienie Bliskich. Pachnące  goździkami pomarańcze, które chciałam mieć na swoim stole. Upieczenie pierniczków i rozdanie ich w ozdobnych opakowaniach (bo nie każdy prezent musi być ze sklepu).  Uwielbiam wybierać  wstążki, papiery do pakowania, bileciki, malutkie złote komety z drewna, które przyczepiam do podarunków. Zakochałam się w połyskującym, czerwonym papierze, w który ubierałam prezenty, obserwując jak wspaniale się mienią w świetle. Święta Bożego Narodzenia mogłoby się nazywać Świętem Światła, którego jest pełno tu i tam, tych drobnych lampeczek na choinkach po wspaniałe świetlne ozdoby na ulicach miast. Żałuję, że Warszawa wciąż nie promieniuje tak mocno, jak by to mogło być.  A więc podsumujmy. Światło. Zapach. Kolory!  A z nich najważniejszy  - czerwony, mój ulubiony. 
 
Jestem szczęściarą, ponieważ znów otrzymałam w prezencie ręcznie robione cudeńka, które przedkładam nad prezenty ze sklepu ( no, może nie wszystkie;).  Te cacuszka znajdują się na jednej z fotografii, ale to nie koniec tematu elfików ze skrzyni.  Cóż, ja mogę się już teraz pochwalić moimi Pikantnymi Łosiami - pierwsze w życiu Pepparkakor. O reszcie świątecznych (spełnionych) marzeń następnym razem!


  
  
 

2 komentarze :

  1. Prawda z tom oczekiwaniem-ludzie całe życie na coś czekaja

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczekiwanie może być dlatego tak przyjemne, przyjemniejsze od chwili, na którą się oczekuje :). Ale niespodzianki też są fajne, zaburzają porządek i wprowadzają trochę szaleństwa...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz:)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka